spedzenie czasu z dzieckiem

Pomysły na Dzień Dziecka – jak miło spędzić go w domu?

1 czerwca widać już na horyzoncie a to oznacza, że pozostało nam niewiele czasu na zaplanowanie tego wyjątkowego dnia. Z tej okazji warto pomyśleć nie tylko o zakupie drobnego prezentu na Dzień Dziecka, ale przede wszystkim sprawić, by tego dnia nie miał czasu na nudę. W tym roku mamy nieco utrudnione zadanie, ponieważ wiele atrakcji dla dzieci działa z ograniczeniami, jednak nie warto się zrażać. W domu też można zorganizować niezapomniany Dzień Dziecka, który pozostanie w pamięci naszych pociech na długo. Zatem do dzieła!

​Atrakcje na Dzień Dziecka w domu – bal przebierańców

Dzień Dziecka to doskonała okazja do organizacji balu przebierańców, na który nasze pociechy mogą zaprosić swoich najbliższych kolegów i koleżanki. Jest to doskonała zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale również dorosłych, z której możemy zrobić imprezę tematyczną. Superbohaterowie, postaci z bajek Disneya, a może Harry Potter? Możliwości jest wiele, jednak przed dokonaniem wyboru warto spytać nasze dzieciaki o zdanie, aby uniknąć niepotrzebnych awantur. Dzieciaki warto też zaangażować w przygotowania do tego wielkiego wydarzenia – mogą dekorować ciasteczka, wycinać papierowe ozdoby czy przypinać balony. Ogromną atrakcją będzie również piniata, którą można wykonać samodzielnie albo wybrać gotową w sklepie.

​Zabawy na dzień dziecka w domu – domowy teatrzyk

Kiedy pogoda za oknem nie pozwala na zorganizowanie pikniku w plenerze lub wycieczki rowerowej, warto puścić wodzę fantazji i wcielić się w aktorów. Chyba nie ma takiego malucha, który nie czułby wielkiego podekscytowania towarzyszącego prawdziwym przedstawieniom teatralnym dla dzieci, dlatego też 1 czerwca warto zafundować mu choć namiastkę podobnej atmosfery – przygotować bilety, szatnię i widownię. Warto połączyć siły z innymi rodzicami i stworzyć spektakl z prawdziwego zdarzenia, który nasze pociechy zapamiętają na długo.

​Gry na Dzień Dziecka w domu – konkurs piosenki

Jeśli to wyjątkowe święto planujemy spędzić w większym gronie, to jednym z bardziej kreatywnych sposobów na urozmaicenie wolnego czasu będzie konkurs muzyczny z nagrodami, bo które dziecko nie lubi śpiewać? Warto to wykorzystać i przygotować kilka najbardziej znanych piosenek dla dzieci, które z pewnością nie będą im obce. Śpiewanie to świetna zabawa, w którą możemy zaangażować się również my, rodzice. W domowym plebiscycie każdy jest zwycięzcą, dlatego też w ramach świętowania warto nagrodzić każdego malucha drobnym upominkiem – pucharkiem lodów czy pluszową zabawką.

​Zabawa na Dzień Dziecka w domu – nocowanie w namiocie

Świetna propozycja dla rodziców, którzy dysponują własnym ogrodem. Nocowanie w namiocie to z pewnością jedna z bardziej atrakcyjnych zabaw dla nieco starszych dzieci, które uwielbiają przeżywać przygody. Maluchy mogą spać na materacach, ale dodatkowego dreszczyku emocji przyprawi je nocowanie w śpiworach. Przy okazji można także spędzać czas tak, jak to robią dzieciaki na obozach harcerskich, czyli piec kiełbaski przy ognisku czy śpiewać piosenki przy akompaniamencie gitary.