seriale na netflix

Najlepsze seriale dla kobiet na Netflixie – nasze TOP 5

Dostęp do platformy Netflix to już nic nadzwyczajnego, bo chwila relaksu w towarzystwie wciągającego serialu to dla wielu z nas dość popularna forma spędzania wolnego czasu. Tego ostatniego w czasie pandemii mamy dość sporo, dlatego jest to idealny moment na to, aby nadrobić serialowe zaległości. Ilość dostępnych tytułów na Netflixie może przytłaczać, jednak my wybrałyśmy 5 najlepszych seriali dla kobiet i o kobietach, które warto poznać.

Babskie seriale na Netflix – Emily w Paryżu

Najmłodszy serial na naszej liście, który zadebiutował na platformie w listopadzie 2020 roku. Jego fabuła skupia się na losach tytułowej Emily, która przenosi się z Chicago do Paryża aby spełnić swoje marzenia o sukcesie w branży marketingowej. Konfrontacja z europejską mentalnością i zwyczajami nie przebiega jednak tak, jak to sobie wymarzyła, a dodatkowej pikanterii całej historii dodają rozterki miłośne. „Emily w Paryżu” to lekka i barwna produkcja, idealna na weekendowy binge-watching.

Kobiece seriale na Netflixie – Grace i Frankie

Pozycja obowiązkowa dla każdej miłośniczki dobrego humoru w nieoczywistym wydaniu. Serial opowiada historię dwóch kobiet w kwiecie wieku, które delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą. Relacja między nimi zmienia się jednak o 180 stopni, gdy dowiadują się, że ich mężowie chcą spędzić ze sobą resztę życia. Przezabawna komedia dla kobiet w każdym wieku, która momentami bawi do łez, a momentami rozczula. W rolach głównych genialny duet: Jane Fonda i Lily Tomlin.

Najlepsze seriale na Netflixie dla kobiet – Telefonistki

Hiszpański serial o silnych i niezależnych kobietach, które wspólnymi siłami przełamują stereotypy rządzącymi w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Akcja serialu rozgrywa się w Madrycie w latach 20., a jego głównymi bohaterkami są cztery telefonistki, które zaczynając pracę w madryckiej centrali nawet nie spodziewały się, że znajdą tam nie tylko sposób na życie, ale też przyjaźń, miłość, rozczarowania i niesprawiedliwość. „Telefonistki” to wyjątkowa produkcja, która dostarcza wielu skrajnych emocji i wciąga jak żadna inna.

Ulubione seriale dla kobiet na Netflix – Uwięzione

Kolejna hiszpańska produkcja, która zrobiła niemałe zamieszanie na polskim Netflixie. „Uwięzione” to trochę odpowiedź na amerykański komediodramat „Orange is the new black”, ale całość utrzymana jest w znacznie mroczniejszym klimacie. Główna bohaterka, Macarena, trafia do więzienia za oszustwa podatkowe, w które zostaje uwikłana za sprawą romansu ze swoim szefem. Pobyt w zakładzie karnym to dla niej swoista walka o przetrwanie, gdzie nie ma miejsca na sentymenty. „Vis a vis” trzyma w napięciu i niejednokrotnie zaskakuje, dlatego trudno zatrzymać się na jednym odcinku.

Seriale Netflix dla kobiet – Kalifat

Bardzo głośny tytuł, który podczas samego oglądania wywołuje skrajne emocje, a po skończonym seansie jeszcze długo skłania do refleksji. „Kalifat” to szwedki thriller przedstawiający historię kobiet związanych ze środowiskiem Państwa Islamskiego. Możemy śledzić losy Fatimy, policjantki bośniackiego pochodzenia, która koordynuje działaniami szwedzkich służb mających zapobiec zamachowi terrorystycznemu, o którym dowiaduje się od kolejnej z bohaterek, Pervin. Młoda kobieta wychowana w Szwecji wyjechała do Syrii za namową swojego męża, bojownika ISIS, który skusił ją wizją sielankowego życia. Poznajemy również losy licealistek, które zmanipulowane przez tajnego agenta ISIS wkraczają na ścieżkę radykalnego muzułmanizmu. Pozycja dla kobiet o mocnych nerwach, która pozwala spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy.