Zwężenie spodni

Jak zwęzić spodnie? Sposoby na przerobienie za dużych spodni

Każda kobieta marzy o zakupie idealnie skrojonych spodni, które nie tylko podkreślą walory sylwetki, ale przede wszystkim ukryją jej mankamenty, które bardzo często niekorzystnie wpływają na własną samoocenę. Rozmiarówki obecne w najpopularniejszych salonach odzieżowych jednak uniemożliwiają dobór spodni skrojonych na miarę. Za duże spodnie w pasie to zmora wielu kobiet, które pragną wyglądać modnie i stylowo, ale przede wszystkim czuć się komfortowo. Nie oznacza to jednak, że za duże spodnie trzeba wyrzucić – zwężanie spodni w pasie to zadanie, z którym można sobie łatwo poradzić. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Za luźne spodnie w pasie – przyczyny

Gdzie leży przyczyna za luźnych spodni w pasie? Wbrew pozorom to nie tylko tabele rozmiarów, które coraz częściej różnią się od siebie w zależności od producenta czy wielkich przedsiębiorstw odzieżowych. Winą za problem z wyborem idealnych jeansów i innych spodni nierzadko należy również obarczyć niestandardowe proporcje sylwetki, które wcale nie muszą być wynikiem nadprogramowych kilogramów, a naturalnej budowy ciała. Mocno szerokie biodra i wąska talia to jeden z powodów, dla których szukamy odpowiedzi na pytanie: jak zmniejszyć spodnie w pasie. Co oprócz rozmiarówki i szerokich bioder? Zbyt elastyczny materiał spodni, który pod wpływem noszenia i prania stopniowo się rozciąg, a co za tym idzie, powoduje konieczność zwężania jeansów w pasie, bo to one najczęściej zwiększają swój obwód w pasie.

Skuteczne pozycjonowanie Warszawa

Jak zwęzić spodnie w pasie – pasek

Najszybszą i najskuteczniejszą metodą na zwężenie spodni w pasie jest oczywiście użycie ulubionego paska, który przytrzyma spodnie na miejscu, ale tylko pod warunkiem, gdy nadmiar materiału nie spowoduje jego nieestetycznego rolowania. Co zatem w przypadku, gdy pasek okazuje się niewystarczającym środkiem do skutecznego zwężenia spodni?

Spodnie

Jak zwęzić spodnie w pasie bez maszyny?

Nie każda z nas posiada w domu maszynę do szycia, której obsługa nierzadko wymaga odpowiedniej wprawy i umiejętności. Zatem jak zwęzić spodnie w pasie bez maszyny? Przy odrobinie chęci i determinacji każda z nas powinna poradzić sobie ze zwężeniem dżinsów, dresów czy spodni materiałowych za pomocą nożyczek, igły i nitki. Na sam początek należy odciąć pas na linii szwu i zmierzyć za duże spodnie, zakładając je na lewą stronę. Dlaczego? W ten sposób łatwiej będzie zaznaczyć miejsce, gdzie mają przebiegać szwy zwężające. Następnie odmierzamy długość bocznych zaszewek tak, aby z obu stron były równe. Teraz wystarczy zaznaczyć linię zwężenia kredą, mydłem bądź szpilkami i zdjąć spodnie. Kolejnym krokiem do zwężonych spodni jest dokładne przeszycie zaszewek trwałym ściegiem, a ostatnim przyszycie odprutego wcześniej pasa.

Jak zwęzić spodnie w pasie – gumka

Jak zwęzić spodnie w pasie bez szycia i bez maszyny? Odpowiedzią na to pytanie jest guma guzikowa, która jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie zbyt dobrze czują się w przeróbkach krawieckich. Zwęzić spodnie z pomocą gumki wbrew pozorom jest bardzo łatwo, a cały proces zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut. Przeróbka za luźnych spodni sprowadza się do nacięcia pasa po obu bokach, wszycia guzików po obu stronach powstałych nacięć, wciągnięcia gumki guzikowej do spodni, przełożenia guzików przez otwory w gumce i voila!

Spodnie

Jak zmniejszyć spodnie w pasie – maszyna do szycia

W najbardziej uprzywilejowanej sytuacji są posiadaczki maszyny do szycia, która znacznie ułatwia zwężanie spodni w biodrach czy pasie. Tak jak w przypadku zwężania spodni bez maszyny, najpierw należy przymierzyć spodnie i zaznaczyć pas materiału, który chcemy wyciąć. Następne odpruwamy oryginalny pasek spodni i szlufki, wycinamy zbędny materiał oraz rozpruwamy szew biegnący wzdłuż tyłu spodni. Następne wystarczy zaszyć spodnie na maszynie, używając do tego nici w odpowiednim kolorze, a na koniec doszyć pas i szlufki. W taki sposób zwężone spodnie są gotowe do ponownego założenia.

Jak zwęzić nogawki w spodniach?

Nie tylko pas w spodniach może wymagać mniejszych bądź większych modyfikacji krawieckich. Zbyt szerokie nogawki w spodniach to równie częsty problem u kobiet, które poszukują idealnych spodni materiałowych, dresowych czy jeansowych. Okazuje się jednak, że zwężanie nogawek może być jeszcze łatwiejsze niż zmniejszanie spodni w pasie. Od czego zacząć? Przed przystąpieniem do zwężania nogawek w spodniach warto poszukać w swojej szafie modelu, który idealnie odpowiada naszym wymaganiom.

Następnie przechodzimy do części właściwej, czyli przygotowania nogawek do zmniejszenia. Przerabiane spodnie (wywinięte stroną wewnętrzną na zewnątrz) rozkładamy na płaskiej powierzchni i przykładamy spodnie, które mają służyć nam za miarę. Dokładnie zaznaczamy nową linię szwów bocznych za pomocą szpilek, którą warto poprawić kredą lub pisakiem, aby uzyskać jeszcze bardziej precyzyjną granicę. Do zwężenia nogawek w spodniach pozostaje wycięcie zbędnego materiału pozostawiając margines ok. 1,5 cm oraz przeszycie brzegów na maszynie. W przypadku braku maszyny można posiłkować się szyciem ręcznym, które jednak w przypadku grubych materiałów może być żmudne i czasochłonne.