jak zrobic dziury w dżinsach
pinterest

Jak zrobić dziury w spodniach? Sprawdź!

Przetarte, wystrzępione i wyglądające na mocno znoszone spodnie przeżywają swój renesans popularności. Pożądane przez miliony w latach 90. dziś znów święcą triumfy na światowych wybiegach i potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów dzięki którym profesjonalnie „zniszczysz” spodnie i tym samym wpiszesz się w trendy w modzie damskiej jesień-zima 2020. Jak zrobić spodnie z dziurami? Już tłumaczymy.

Jak zrobić dziury w dżinsach czyli jak to się zaczęło

Za powstanie jeansów odpowiada Levi Strauss. Był to rok 1873, kiedy wprowadził je do mody i na pewno nie spodziewał się, że do dziś dnia będą święcić w niej triumfy z mniejszą i większą intensywnością.

Jeans jest tkaniną bardzo odporną na wszelkiej maści przetarcia i rozerwania. Posiada nawet przeszycia i dodatkowe szwy, których zadaniem jest zapewnienie skutecznej ochrony, nie wspominając już o metalowych napach. Na pewno założeniem Straussa nie było to, żeby w mgnieniu oka je porwać i poczuć się modnie, ale no cóż, trendy kierują się własnymi prawami i naprawdę potrafią zaskoczyć…

Szukanie sposobów na to jak obciąć spodnie żeby były postrzępione, czy też jak zrobić dziurę w spodniach nikogo już nie dziwią, a odpowiedzi na nie są na wagę złota. Jakby tak spojrzeć na karty modowej historii zaczęło się to stosunkowo niedawno temu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

🦄 ABC LADY OF THE WEEK: Naomi Janzen #purple #purpleoutfit #caribbean #curacao #netherlands #rippedjeans #picoftheday

Post udostępniony przez ABC – L A D I E S – TALK (@abc_ladies.talk)

Jak zrobić przetarcia na spodniach rodem z punkowej rebelii lat 70.

Jeansy w Stanach Zjednoczonych szturmem zdobyły popularność i stały się niejako synonimem dobrobytu, a wręcz życia w demokratycznym państwie. Szybko wskoczyły na wyżyny popularności i stały się integralną, a wręcz kluczową częścią punkowej rebelii lat 70. Były takim symbolem ich gniewu i demonstracji swoich przekonań, buntu, więc nic dziwnego, że były pozbawione idealnego wyglądu. Otrzymały sporo dziur i postrzępień czy przetarć. Jak się okazało, punkowe traktowanie jeansu szybko wskoczyło do mainstreamu. Wystarczy spojrzeć chociażby na Madonnę.

Odpowiedzią na pytanie jak zrobić spodnie z dziurami były wówczas pumeks, papier ścierny i nożyczki. Działało się w pojedynkę przenosząc emocje na materiał. Z czasem moda na nie nieco osłabła, ale wróciła dość mocno w latach 90. Na światowe wybiegi wprowadzono je w roku 2010. Wówczas zaczęły osiągać bajońskie ceny. Rok po wielkim powrocie Balmain za jeden ze swoich modeli w przeliczeniu na naszą walutę zażyczył sobie 8 tysięcy złotych. Nie przeraziło to oczywiście celebrytów i znanych sław z pierwszych stron gazet. Do swoich stylizacji szybko wprowadzili poszarpane spodnie zestawiając je często z eleganckimi marynarkami i szalenie drogimi butami.

Jak przetrzeć spodnie na kolanach?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

On Monday’s We Wear Ripped Jeans ✨ 👖Check out our range online! #rippedjeans #thickthighs #curveygirls #plussize #sring

Post udostępniony przez A Stitch in Time (@astitchintimeclothing)

Jak zrobić przetarcia w dżinsach? W fabrykach wykonuje się to albo za pomocą lasera, albo też ręcznie. W przypadku pierwszej metody, to najczęściej jest popularna wśród marek z niższej półki, natomiast projektanci premium zdecydowanie stawiają na pracę ręczną. Wśród nich wymienić można chociażby takich jak Levi’s, gdzie działanie zmierzające do efektu poszarpanych spodni nie jest takie proste, jakby się to mogło wielu wydawać. Tutaj potrzebna jest praca wykwalifikowanych osób i odpowiednich narzędzi – w tym wypadku tępych nożyc krawieckich, okrągłego papieru ściernego oraz specjalnego wiertła.

Jak zrobić przetarcia na spodniach samodzielnie? Najlepiej nie kupować w tym celu nowego modelu, a postawić na ten, który lata świetności ma już za sobą. Co Ci będzie potrzebne, aby zrobić dziury na kolanach w spodniach? Przede wszystkim przygotuj: marker, szydełko, mydło krawieckie, pumeks, nożyczki no i oczywiście spodnie.

Jak zrobić dziurę w spodniach: to proste!

  • Na początku musisz założyć spodnie, aby móc zaznaczyć miejsce w którym ma powstać dziura. Aby je zaznaczyć użyj mydełka, albo markera – jak Ci wygodniej.
  • Zdejmij jeansy i połóż je na podłodze, albo innej płaskiej powierzchni.
  •  Żeby nie dopuścić do tego, aby spodnie przecięły się także od spodu, zabezpiecz je od środka np. tekturą.
  • Za pomocą nożyczek wytnij dziurę – prowadź je po łuku. Pamiętaj o tym, aby nie była ona większa niż szerokość jeansów.
  • Jeśli zależy Ci na tym, aby dziura była postrzępiona możesz osiągnąć ten efekt używając pumeksu. Świetnie sprawdzi się także papier ścierny. Sama zdecyduj, co wolisz.
  • Kiedy uznasz, że nitek przy dziurach jest zdecydowanie za mało, to możesz sięgnąć po szydełko i je powyciągać. Tu już masz pełną dowolność – kwestia Twojego indywidualnego wyczucia estetyki.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jak zrobić dziury w spodniach ze streczem to też jest na to sposób i to bardzo prosty! Przygotuj oczywiście spodnie, a ponadto marker, pilnik (opcjonalnie pumeks), żyletkę albo nożyk oraz nożyczki.

  • Załóż spodnie na siebie, a następnie zaznacz miejsce w którym ma pojawić się dziura, działaj tak samo, jak w przypadku jeansów.
  • Zdejmij spodnie i połóż je na płaskim podłożu, a następnie w zaznaczonym miejscu zrób małe nacięcie. Możesz je wykonać używając nożyczek, albo żyletki – jak wolisz.
  • Krawędzie powstałego nacięcia powinny zostać nieco poszarpane, aby wyglądało to modnie. Tutaj z pomocą przyjdzie Ci pumeks, albo pilnik.
  • Jeśli wokół dziury zauważysz dość nieestetycznie prezentujące się zwinięcia materiału, po prostu zszyj je. Gotowe!

Jak widzisz odpowiedź na pytanie pt. jak zrobić dziury w spodniach  jest dość prosta, ale żeby osiągnąć pożądany efekt po prostu musisz potrenować i poświęcić temu chwilę. Uzbrój się w cierpliwość i działaj. Bądź w trendach w modzie damskiej jesień-zima 2020/2021 i ciesz się starymi spodniami w nowym wydaniu.