Sposób na schudnięcie

Jak szybko schudnąć?

Szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie niemal każdej kobiety, która pragnie czuć się dobrze w swoim ciele. Choć wyeliminowanie wszystkich kompleksów wydaje się zadaniem niemożliwym, to utrata kilku nadprogramowych kilogramów jak najbardziej. Odchudzanie to jednak proces złożony, którego sukces uzależniony jest od wielu czynników. Wiele z nas zadaje sobie pytanie: jak szybko i skutecznie schudnąć? Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie istnieje, jednak stosując się do kilku prostych zasad można liczyć na błyskawiczne zredukowanie masy ciała. Zatem co zrobić, żeby szybko schudnąć?

Jak schudnąć szybko – unikać głodówki

Wiele kobiet chcących szybko schudnąć sięga po radykalne środki, wśród których trudno nie wymienić głodówki. Odmawianie jedzenia wprawdzie poskutkuje szybką utratą wagi, jednak w szerokiej perspektywie może być wysoce groźne dla zdrowia, a nawet życia. Stosując restrykcyjne diety pozbawiamy organizmu podstawowych substancji odżywczych niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Jak najlepiej schudnąć? Z głową i rozsądkiem. Odchudzanie powinno przebiegać w sposób w pełni bezpieczny dla naszego ciała i to nie tylko ze względu na stan zdrowia, ale również w kontekście długotrwałych efektów kuracji odchudzających, których głodówka z pewnością nie zapewni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

FOLLOW 👉 @extreme.slim For More Healthy Tips And Tricks 😍💪🥑 – Almost Zero Calories Foods 🍎🍉🌿🍊🥬🥦🥒 – 🍏1. Apple. Apples are highly nutritious and one of the most popular fruits in the States. One cup of apple slices has 57 calories three grams of fiber. – 🥗2. Arugula. One half cup (10gm) of arugula has only three calories – 🍆3. Asparagus. One cup of asparagus has only 27 calories and is rich in vitamin K and folate. – 🥦4. Broccoli. It’s a member of the cruciferous family of vegetables and may help fight cancer. One cup of it has 31 calories – 🍠5. Celery. Celery has a high water content, making it naturally low in calories. There’re only 18 calories in one cup (110gm) of chopped celery – 🥒6. Cucumbers. Since cucumbers are mostly water, they’re very low in calories. One half cup (52gm) only has 8 calories – 🍈7. Grapefruit. Certain compounds in grapefruit may decrease cholesterol levels and increase metabolism. There’re 52 calories in half a grapefruit – 🥗8. Iceberg lettuce. They’re rich in vitamin K and A. One cup (72gm) has only 10 calories – 🍉9. Watermelon. It is very hrdrating fruit. Watermelon contains some of almost every nutrient and a high amount of vitamin C. There’re 46 calories in one cup of diced watermelon. . 📸✍️ @phetfit

Post udostępniony przez 🔸NUTRITION | DIET | FITNESS🔸 (@extreme.slim)

Jak bardzo szybko schudnąć – suplementy diety

Suplementy diety wspierające odchudzanie cieszą się sporą popularnością, choć ich skuteczność nie zawsze pomaga schudnąć szybko i skutecznie. Warto pamiętać, że suplementacja towarzysząca odchudzaniu przynosi najlepsze efekty tylko wówczas, gdy jest stosowana równocześnie ze zdrową dietą i ćwiczeniami, czyli podstawą bezpiecznego odchudzania. Suplementy diety na odchudzanie w zależności od wybranego rodzaju mogą np. blokować wchłanianie tłuszczów z pokarmu, hamować uczucie łaknienia czy też pozbywać się nadmiaru wody z organizmu. Jak szybko można schudnąć? Włączenie suplementacji odchudzającej może znacznie przyspieszyć proces utraty wagi, ale tylko gdy zostaną spełnione wcześniej wymienione warunki. Warto również pamiętać, że pomimo w większości naturalnego składu suplementów diety wspierających odchudzanie, należy dokładnie zapoznać się z ich składem i przeciwwskazaniami do stosowania.

Jak najszybciej schudnąć – dieta niskokaloryczna

Jak można szybko schudnąć bez głodówki czy aptecznych wspomagaczy? Kluczem do sukcesu okazuje się osiągnięcie deficytu kalorycznego, którego poziom powinien być odpowiednio dostosowany do indywidualnego, dziennego zapotrzebowania na energię. Brzmi nazbyt skomplikowanie? Niekoniecznie. Wystarczy obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne na podstawie płci, wieku, wagi wzrostu, a także poziomu aktywności fizycznej. W sieci można znaleźć wiele tego typu obliczarek, które okazują się niezwykle pomocne przy dostosowywaniu diety żeby szybko schudnąć. Przykładowo, jeśli nasze dzienne zapotrzebowanie wynosi 2000 kcal, to powinniśmy je zredukować o 200-300 kcal. Już niewielki deficyt kaloryczny wystarczy, aby skutecznie i szybko schudnąć.

Jak schudnąć szybko i skutecznie – zdrowa dieta

Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie dietetyki aby wiedzieć, że nadmierne spożywanie przetworzonej żywności obfitującej w konserwanty, tłuszcze zwierzęce czy cukier nie pomaga w utrzymaniu optymalnej masy ciała, o skutecznym odchudzaniu nie wspominając. Co robić żeby szybko schudnąć? Wyeliminować ze swojej diety fast-foody, słodycze czy gazowane napoje i wszystkie inne, wysokokaloryczne produkty. Co ciekawe, warto również uważać na niektóre owoce jak banany i winogrona, które zawierają wysoką zawartość węglowodanów, czy też orzechy włoskie, które dzięki obecności dużej ilości tłuszczu i białka również mogą powodować przyrost masy ciała przy nadmiernym ich spożywaniu.

Jak naprawdę szybko schudnąć – więcej białka w diecie

Jednym z podstawowych problemów towarzyszących odchudzaniu jest nieustanne uczucie głodu spowodowane ograniczeniem spożycia kalorii na czas szybkiej kuracji odchudzającej. Uczucie łaknienia nie musi jednak zaprzepaścić całego trudu włożonego w redukcję wagi – z odsieczą przychodzą produkty zawierające białko. Jak szybko schudnąć jedząc białko? Każdy posiłek w ciągu dnia warto opierać na produktach wysokobiałkowych. Dlaczego? Ponieważ białko spośród wszystkich makroskładników odżywczych pozwala pozbyć się napadów głodu i zmniejsza apetyt.

Co robić aby szybko schudnąć – pić dużo wody

Woda pełni niezwykle istotną rolę w regulowaniu gospodarki organizmu – dość powiedzieć, że ludzkie ciało w ok. 70% składa się z wody. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu, który przy deficycie wody zaczyna ją magazynować, a co za tym idzie – powoduje przyrost wagi. Picie wody mineralnej pomaga również pozbyć się wszelkich toksyn z organizmu zaburzających metabolizm tak istotny w procesie szybkiego odchudzania. Co pomoże szybko schudnąć? Przynajmniej 2 litry wody dziennie wypijanej w niewielkich dawkach – w przeciwnym razie można zapomnieć o optymalnym nawodnieniu komórek ciała i skutecznym odchudzaniu.

Jak schudnąć skutecznie i szybko – aktywność fizyczna

Zdrowa i zbilansowana dieta wspomagana aktywnością fizyczną da znacznie szybsze i bardziej spektakularne efekty odchudzania. Ruch to sprzymierzeniec każdej kobiety pragnącej zrzucić kilka kilogramów i pozbyć się nadwagi, dlatego już teraz warto zmienić swoje przyzwyczajenia i częściej się ruszać. Jak najlepiej szybko i dużo schudnąć? Skutecznym rozwiązaniem okazuje się trening interwałowy pozwalający na jeszcze bardziej efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Na czym polegają interwały? Jest to trening o zmiennej intensywności, dzięki któremu spalanie tłuszczu ma miejsce nawet w trakcie przerw między sesjami, a nawet po zakończonych ćwiczeniach. Odchudzanie szybko i skutecznie staje się w pełni realne, gdy treningi interwałowe wykonuje się 3-4 w tygodniu, poprzedzając je tradycyjnym treningiem cardio.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Anyone else getting their last gym sessions in wales? 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Before lockdown down number 2? I do find it crazy they are shutting gyms, we can social distance in a soberly manner 🙄 The equipment is deep cleaned regular, and each user sanitises each station after use! A gym is essential for many reasons!… keeping all the fast food chains open is NOT an essential. Look after your self everyone and your immune system in tough times ❤️ #gymmotivation #gymlife #lockdown #lockdownlife #welshlockdown #gymselfie #healthylifestyle #healthiswealth #staypositive #stayhealthy #gymgirl #gymaddict #girlswholift #gymlove #fitness #fitnessjourney #fitmom #fitnesslifestyle

Post udostępniony przez Rebecca Jade 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (@rebecca_jade_official)

Jak szybko schudnąć – dieta

Większość kobiet ma za sobą przynajmniej kilka prób szybkiego odchudzania opartych na stosowaniu diet odchudzających. Większość diet wspomagających redukcję masy ciała bazuje na wykluczeniu niektórych grup produktowych, co niekoniecznie może przełożyć się na skuteczne zbicie wagi. Stosowanie diet tematycznych wiąże się nie tylko z ryzykiem efektu jojo, ale przede wszystkim z zaburzeniem pracy całego organizmu. Jak schudnąć najszybciej? Warto wybrać się do dietetyka, który z pomocą swojej fachowej wiedzy dobierze odpowiednie menu na podstawie wyników badań czy budowy fizjologicznej, dzięki czemu możemy poznać odpowiedź na pytanie: jak ekspresowo schudnąć.