dlaczego nasz wizerunek jest tak ważny

Dlaczego nasz wizerunek jest taki ważny i jak nad nim pracować

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – myślę, że każdy z nas zna to przysłowie. Coraz częściej jesteśmy oceniani po tzw. „okładce”, po tym jak wyglądamy, jak się zachowujemy. Wizerunek zyskał znaczenie w każdym aspekcie naszego życia. Dlaczego?

Podczas rozmowy o pracę nasze CV to tylko połowa sukcesu, reszta to my sami.  Prawdą jest, że jeśli wyglądamy dobrze, nasze szanse na uwagę czy zatrudnienie w większości przypadków wzrastają. Dobrze dobrany strój pod względem kroju, koloru i fasonów świadczy o tym, że dbamy o siebie, zwracamy uwagę na to, co dzieje się dookoła nas. Zazwyczaj ludzie dobrze prezentujący się pełnią wyższe stanowiska i osiągają wyższe wynagrodzenie. Dlaczego tak się dzieje?

  • Dbanie o wizerunek świadczy o naszej pewności siebie, zorientowaniu na świat i kulturę, a takich ludzi poszukują firmy, w których niezbędny jest kontakt z klientem.
  • Oceniani jesteśmy wszędzie i przez wszystkich.
  • Pracując z klientami indywidualnymi, spotykam wielu ludzi na różnych etapach życia. Część nie czuje się dobrze we własnej skórze, część właśnie rozstała się z partnerem / partnerką i chce coś zmienić. Nigdy nie jest na to za późno.

Mimo to w dalszym ciągu panuje również przekonanie, że ktoś przykładający wagę do wyglądu to osoba próżna. Nic bardziej mylnego.

Ubiór, to nie tylko metka

Dlaczego ubiór jest istotny
linkedin.com

Żyjemy w czasach instant, wszystko załatwiamy w biegu, nawiązujemy kontakty biznesowe na całym świecie, a w rozmowach liczy się uśmiech i pewność siebie. Umiejętności możemy nabyć, wszystkiego możemy się nauczyć, ale pierwszego wrażenia już nie zmienimy. Ono pozostanie.

Pamiętajmy, że w kwestii ubioru nie chodzi o metkę. Nawet najlepsza marka nie prezentuje się dobrze jeśli nie wiemy jak jej użyć i jak ją dostosować do naszego stylu.

Znam mnóstwo osób, które zmieniając swój wygląd, zmieniły swoje życie. W jaki sposób? Stały się akceptowane w szerszym środowisku, znajomi zaczęli liczyć się z ich zdaniem, komplementować. To natomiast spowodowało zwiększoną pewność siebie , otwartość na nowe znajomości. Dzięki temu osoby te nawiązały kontakty, dostały nowe propozycje pracy, itp. Tak to działa.

Na zmiany nigdy nie jest za późno

Wciąż ciężko nam wydać pieniądze na profesjonalistów (stylistę, fryzjera, makijażystę), ale łatwiej przychodzi zakup kolejnych paczek papierosów, chipsów czy słodyczy. Żyjemy z dnia na dzień, ciągle chcemy coś zmienić, ale odkładamy to na jutro. Mija miesiąc, rok, dwa, a my dalej tkwimy w tym samym miejscu, bo tak jest bezpiecznie. Zapominamy jednak, że czas pędzi nieubłaganie, a my coraz bardziej tracimy pewność siebie. Dlatego nie warto odkładać pewnych rzeczy na później.

Dziś, to właściwy moment na zmianę, do dzieła!

fot.główne: sweat.burnthis.com