Pewnie każdy z nas wie, że zielona herbata ma zdrowotne właściwości, ale czy wiecie jakie?

Dzisiaj postaram się je przedstawić 🙂

Zdrowotne właściwości zielonej herbaty są znane od bardzo dawna. Chińczycy od stuleci stosowali herbatę w leczeniu bólu głowy, zaburzeń trawienia i zmęczenia.

Zielona herbata – na ratunek metabolizmowi

Zielona herbata filiżanka

Zielona herbata potrafi przyspieszyć metabolizm, spalić tkankę tłuszczową, leczy cukrzyce, wzmacnia naczynia krwionośne, zapobiega nowotworom, a do tego jest bardzo smaczna. Posiada też zbawienne właściwości dla naszej skóry oraz włosów.

Zielona herbata jest ponadto cennym źródłem przeciwutleniaczy, pomaga w walce z bakteriami i poprawia elastyczność naszej skóry. Występuje w każdej dobrej diecie.

Poleca się stosować ją palaczom w celu zneutralizowania zapachu nikotyny. Pomaga też osobom, którzy nadużyli alkoholu ostatniego wieczoru i chcą pozbyć się kaca.

Kubek zielonej herbaty

Jej dobroczynny wpływ docenią też studenci i uczniowie, gdyż pomaga w zapamiętywaniu informacji.  Coraz częściej można ją znaleźć jako składnik szamponów i odżywek do włosów, które pomagają zachować je w dobrej kondycji.

Zielona herbata jest dobrym źródłem polifenoli, witaminy C i witaminy E, które stymulują porost włosów.
Posiada też właściwości przeciwzapalne, które zapobiegają wypadaniu włosów.

Dobra jest też na porost włosów ze względu na zawartość antyoksydantu EGCG.  Ma też super właściwości dla każdego rodzaju naszej cery. Możemy zrobić sobie tonik na rozszerzone pory, maseczkę przeciwzmarszczkową czy maseczkę odmładzającą dla naszej cery. Warto też spróbować kompresów dla zmęczonych oczu.

Warto pić zieloną herbatę 3 filiżanki dziennie dla naszego zdrowia.

Jeden komentarz

  1. olga

    o zaletach zielonej herbaty można by gadać długo 😛

Dodaj komentarz

Zobacz także

Sposoby na zapalenie zatok latem. Co robić?

Zapalenie zatok jest jednym z bardziej przykrych doświadczeń, jeśli chodzi o choroby. Po j…