1 czerwca widać już na horyzoncie a to oznacza, że pozostało nam niewiele czasu na zaplanowanie tego wyjątkowego dnia. Z tej okazji warto pomyśleć nie tylko o zakupie drobnego prezentu na Dzień Dziecka, ale przede wszystkim sprawić, by tego dnia nie miał czasu na nudę. W tym roku mamy nieco utrudnione zadanie, ponieważ wiele atrakcji dla dzieci działa z ograniczeniami, jednak nie warto się zrażać. W domu też można zorganizować niezapomniany Dzień Dziecka, który pozostanie w pamięci naszych pociech na długo. Zatem do dzieła!

​Atrakcje na Dzień Dziecka w domu – bal przebierańców

Dzień Dziecka to doskonała okazja do organizacji balu przebierańców, na który nasze pociechy mogą zaprosić swoich najbliższych kolegów i koleżanki. Jest to doskonała zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale również dorosłych, z której możemy zrobić imprezę tematyczną. Superbohaterowie, postaci z bajek Disneya, a może Harry Potter? Możliwości jest wiele, jednak przed dokonaniem wyboru warto spytać nasze dzieciaki o zdanie, aby uniknąć niepotrzebnych awantur. Dzieciaki warto też zaangażować w przygotowania do tego wielkiego wydarzenia – mogą dekorować ciasteczka, wycinać papierowe ozdoby czy przypinać balony. Ogromną atrakcją będzie również piniata, którą można wykonać samodzielnie albo wybrać gotową w sklepie.

​Zabawy na dzień dziecka w domu – domowy teatrzyk

Kiedy pogoda za oknem nie pozwala na zorganizowanie pikniku w plenerze lub wycieczki rowerowej, warto puścić wodzę fantazji i wcielić się w aktorów. Chyba nie ma takiego malucha, który nie czułby wielkiego podekscytowania towarzyszącego prawdziwym przedstawieniom teatralnym dla dzieci, dlatego też 1 czerwca warto zafundować mu choć namiastkę podobnej atmosfery – przygotować bilety, szatnię i widownię. Warto połączyć siły z innymi rodzicami i stworzyć spektakl z prawdziwego zdarzenia, który nasze pociechy zapamiętają na długo.

​Gry na Dzień Dziecka w domu – konkurs piosenki

Jeśli to wyjątkowe święto planujemy spędzić w większym gronie, to jednym z bardziej kreatywnych sposobów na urozmaicenie wolnego czasu będzie konkurs muzyczny z nagrodami, bo które dziecko nie lubi śpiewać? Warto to wykorzystać i przygotować kilka najbardziej znanych piosenek dla dzieci, które z pewnością nie będą im obce. Śpiewanie to świetna zabawa, w którą możemy zaangażować się również my, rodzice. W domowym plebiscycie każdy jest zwycięzcą, dlatego też w ramach świętowania warto nagrodzić każdego malucha drobnym upominkiem – pucharkiem lodów czy pluszową zabawką.

​Zabawa na Dzień Dziecka w domu – nocowanie w namiocie

Świetna propozycja dla rodziców, którzy dysponują własnym ogrodem. Nocowanie w namiocie to z pewnością jedna z bardziej atrakcyjnych zabaw dla nieco starszych dzieci, które uwielbiają przeżywać przygody. Maluchy mogą spać na materacach, ale dodatkowego dreszczyku emocji przyprawi je nocowanie w śpiworach. Przy okazji można także spędzać czas tak, jak to robią dzieciaki na obozach harcerskich, czyli piec kiełbaski przy ognisku czy śpiewać piosenki przy akompaniamencie gitary.

Dodaj komentarz

Zobacz także

Jak przygotować się do praktyki jogi?

W ostatnich latach joga stała się jedną z popularniejszych dyscyplin sportowych, zwłaszcza…