Noszenie czapek, mróz i zmiany temperatur – zima nie oszczędza naszych włosów. Osłabione, pozbawione blasku – znacie to? Są jednak sposoby na to, aby stanąć w szranki z niesprzyjającą aurą i nie dać jej zrobić zamieszania na naszych głowach. Wystarczy pielęgnacja oraz wzmocnienie ich od środka, czyli odpowiednie odżywianie. Podpowiadamy, jakie witaminy powinny znaleźć się na waszych talerzach, aby włosy nawet w sezonie zimowym, były waszą wizytówką.

pielegnacja wlosów zimą
salondushons.com

Zdrowe włosy, a niedobory witamin

Sezon zimowy, to czas, kiedy nie można pozwolić sobie na niedostateczne spożycie składników mineralnych oraz witamin. Mowa zarówno o kondycji organizmu i jego odporności, a także niedopuszczaniu do pojawienia się np. depresji. Złe odżywianie będzie miało swoje skutki także w naszym wyglądzie. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie składniki zimowej diety, skóra stanie się matowa, pozbawiona witalności, włosy matowe. Mogą pojawić się nieestetyczne cienie pod oczami, a tego byśmy nie chciały, prawda?

Pielęgnacja włosów, a żywienie

warzywa i owoce
nutrihealth.in

Jeśli chcecie, aby włosy mimo niesprzyjającej aurze były zdrowe, musicie pamiętać o tym, żeby w codziennej diecie znalazły się witaminy. Mowa szczególnie o należącej do witamin z grupy B biotynie, która jest niezbędna do odpowiedniej syntezy kreatyny (białka, które jest podstawowym budulcem włosa). Nie zapominajcie także o wit. A oraz E, które niwelują skutki osłabiającego włosy stresu oksydacyjnego. Nie można mówić także o pięknych włosach nie wspominając o żelazie, cynku oraz krzemie. To właśnie te składniki odpowiadają za to, aby włosy się nie łamały. Niemniej istotne są dobre tłuszcze z rodziny omega-3, a także pełnowartościowe białko. Gdzie szukać tych wszystkich składników?

Warto, aby w waszej lodówce pojawiły się takie produkty jak: jaja, soja, mięsom rośliny strączkowe, zielone warzywa, pełnoziarniste produkty, oleje roślinne, ryby, owoce.

Pielęgnacja włosów, a stres

Pamiętajcie także, że na kondycję włosów znacznie wpływa wasze samopoczucie oraz tryb życia. Jak ognia należy unikać stresu, który może być dla nich równie niebezpieczny, jak mróz i silny wiatr. Niemniej istotna jest także prawidłowa pielęgnacja. Zwykłe rozczesywanie włosów po zdjęciu czapki i wejście do ciepłego pomieszczenia, również znacznie je osłabia, dlatego też wybierajcie odpowiednie preparaty, które zabezpieczą je przez wysuszaniem oraz mrozem. Warto także zamienić grube szczotki na modele z delikatniejszym włosiem.

2 komentarze

  1. olga

    U mnie mam tak, że mimo zadbania o te dwa pierwsze punkty, to stres robi swoje

  2. ewk

    u mnie podobnie, choć nie sądziłam że te dwie witaminy są najlepsze na włosy

Dodaj komentarz

Zobacz także

Jak schudnąć bez diety? Poznaj sprawdzone sposoby

Nadmierna masa ciała to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim zagroże…