uzywane ksiazki

Jesteś eko? Sprawdź, jak być jeszcze bardziej!

Ekologia staje się coraz ważniejszym elementem naszego życia i słusznie, ponieważ każdego dnia możemy dokładać kolejne cegiełki do ochrony środowiska naturalnego. Chętnie sięgamy po naturalne kosmetyki, ekologiczne produkty spożywcze w biodegradowalnych opakowaniach czy też zamieniamy samochody na rowery i rolki. Okazuje się jednak, że można być jeszcze bardziej eko, a to wszystko dzięki kilku nieoczywistym wskazówkom, które każda z nas powinna wcielić w życie. Oto nasze 3 sposoby na życie w zgodzie z ekologią.

Jak być jeszcze bardziej eko – przerabianie ubrań

Każda kobieta posiada w swojej szafie takie ubrania, których już nigdy więcej nie założy, ale pomimo tego wciąż nie potrafi się z nimi rozstać. Zamiast zrobić pożytek ze starych ciuchów kupujemy nowe, których design bardziej nawiązuje do obowiązujących trendów modowych. A gdyby tak przerabiać starą odzież i nadać jej drugie życie? W ten sposób nie dość, że ograniczamy produkcję nowych ubrań, to w dodatku wzbogacamy swoją garderobę o modele unikatowe, jedyne w swoim rodzaju. Wbrew pozorom nie trzeba do tego maszyny do szycia – wiele modyfikacji można wykonać za pomocą nożyczek, igły z nitką i skrawków materiałów, które znajdziemy w każdej pasmanterii.

Jak być eko – kupowanie książek używanych

Wśród nas z pewnością nie brakuje prawdziwych miłośniczek dobrej lektury, które nie wyobrażają sobie wieczornego relaksu bez książki w jednej ręce i wina w drugiej. W tej kwestii również można przejść na tryb „eko”, kupując używane książki zamiast nowych, prosto z drukarni, których produkcja przyczynia się do wycinki drzew. Na rynku wtórnym znajdziemy nie tylko klasyki literatury pięknej, a wśród nich ponadczasowe romanse, ale również aktualne bestsellery, które najwidoczniej komuś nie przypadły do gustu. Co ważne, aby kupić tanie książki z drugiej ręki nie musimy nawet ruszać się z kanapy. Wystarczy skorzystać z oferty internetowych sklepów z książkami używanymi, gdzie każda z nas powinna znaleźć coś dla siebie. Jak widać, czytając książki też możemy być bardziej eko.

Jak żyć w zgodzie z duchem „eko” – lunchboxy

W jaki sposób przygotowywanie lunchboxów do pracy czy szkoły może przyczynić się do ochrony środowiska? Na co dzień nie każda z nas zastanawia się nad tym, ile odpadów produkuje, gdy kupuje sklepowe przekąski w foliowych czy plastikowych opakowaniach. W skali dnia może nie jest to jakaś zatrważająca ilość, ale patrząc z perspektywy tygodnia, miesiąca z czy roku, to mina może nam zrzednąć. Zatem poświęćmy pół godziny wieczorem na przygotowanie domowych posiłków na następny dzień i zapakujmy je do pudełek wielokrotnego użytku. W ten sposób będziemy nie tylko bardziej „eko”, ale i zafundujemy sobie zdrowszą i bardziej zbilansowaną dietę, bez dodatków konserwantów czy sztucznych barwników.