Obecnie coraz częściej popularna jest praca zdalna. Ma ona oczywiście plusy i minusy, również w aspekcie odżywiania. Z jednej strony łatwiej jest nam przygotować w domu szybki obiad, nie musimy brać lunch boxa do pracy, gdzie nie zawsze mamy gdzie podgrzać posiłek albo nie mamy warunków do jego spożycia. Z drugiej strony – ciągła możliwość sięgnięcia do lodówki i szuflady ze słodyczami nie pomaga osobom próbującym utrzymać albo zredukować wagę. Dodatkowo wracając z pracy, często wstępujemy po zakupy, a pracując zdalnie często spotyka nas widok pustej lodówki. Rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest dieta pudełkowa.

Praca zdalna oznacza mniejszą aktywność fizyczną…

…a co za tym idzie spalanie w ciągu dnia mniejszej ilości kalorii. Kalorie spala się nie tylko podczas treningów – liczy się też codzienna aktywność i liczba zrobionych kroków w ciągu dnia. Dojście na przystanek lub od miejsca zaparkowania samochodu do biura, bieganie po piętrach firmy, wykonywanie zadań w trakcie pracy – wszystkie te czynności pomagają nam w utrzymaniu wagi. Często też łatwiej nam skoczyć od razu po pracy na siłownie. Siedząc w domu i pracując z kanapy, często tracimy motywację do jakiegokolwiek ruchu, co negatywnie wpływa na nasz metabolizm. Przekłada się to na nadprogramowe kilogramy. Fit catering pozwoli nam zadbać o odpowiednią kaloryczność. Jeżeli normalnie spożywamy 2500 kalorii, to może przy mniejszej ilości ruchu warto spróbować diety 2000 albo 1800 kalorii?

Praca z domu = niezdrowe przekąski

Bądźmy szczerzy. Jeżeli pomiędzy odpisywaniem na maile dopadnie nas głód, nie mamy czasu i chęci na krojenie sałatki albo gotowanie obiadu. Co jest wygodniejsze? Zupki chińskie, gotowe kanapki ze sklepu, słodycze, chipsy to niestety stali kompani pracy zdalnej. Ich bliskość i dostępność sprawia, że sięgamy po nie częściej, niż kiedy pracujemy w biurze lub w trasie.

Dodatkowo paradoksalnie osoby pracujące w domu często narzekają na mniej czasu na gotowanie. Spędzając 8 godzin w domu, kiedy już skończą pracę, chcą wyjść, zająć się swoimi hobby, spotkać się ze swoimi znajomymi. Zamawiając dietę dostarczaną pod nasze drzwi od https://bedietcatering.pl/warszawa/, oszczędzamy dużo czasu, który możemy poświęcić na przyjemności po pracy.

Zalety korzystania z fit cateringu podczas pracy zdalnej

Praca zdalna potrafi być nudna i niestety często przekłada się to na nasze gotowanie. Często kilka razy w tygodniu przygotowujemy ten sam obiad, bo nie chce nam się wychodzić z domu specjalnie po zakupy. W diecie pudełkowej mamy zapewnione inne posiłki każdego dnia, co pozwoli nam też na poznawanie nowych smaków i potraw.

Pracując z domu, możemy też nauczyć się regularności. W firmie lub pracując w terenie, często nie mamy czasu albo możliwości spożywania posiłków w równych odstępach czasu, które są optymalne dla utrzymania wagi. Dostając z samego rana 5 posiłków, łatwiej jest je rozłożyć na cały dzień. Często pojawia się tutaj inny problem – czasami zanim się zorientujesz, zjadłeś wszystkie posiłki, a jest dopiero 17!

Dodaj komentarz

Zobacz także

Jak schudnąć 10 kg? Sprawdź, jak przygotować swoją sylwetkę na wiosnę

Do pierwszego dnia wiosny pozostały niespełna dwa miesiące, co jest bardzo dobrą wiadomośc…